MIDO®

Najlepsze technologie dla górnictwa, budownictwa i OZE

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe MIDO® Sp. z o.o. założone zostało w 1991 roku przez dwóch wspólników i od pierwszych liter ich nazwisk otrzymało swą nazwę (Mirski, Donica).

Od samego początku firma MIDO® realizowała swój cel utrzymania zapisanego w nazwie charakteru produkcyjno – usługowo – handlowego i każdy ten sektor działalności był i jest utrzymywany i rozwijany.

Firma konsekwentnie budowana i rozwijana jest w oparciu o kapitały własne, o wdrażane nowe produkty odpowiadające oczekiwaniom naszych klientów oraz o szeroką współpracę z krajowymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi i naukowymi.

MIDO® specjalizuje się w produkcji wyrobów przeznaczonych dla górnictwa podziemnego, posiadając w swoim programie produkcji większość materiałów potrzebnych do kotwienia wyrobisk podziemnych i ich wzmacniania oraz materiałów do wykonywania obudowy podporowej w wyrobiskach korytarzowych i komorowych kopalń.

Wyroby te posiadają stosowne atesty oraz certyfikaty wydane przez uprawnione do ich wystawiania jednostki potwierdzające bezpieczeństwo ich stosowania w podziemiach kopalń.

Produkcja powyższych wyrobów oparta jest o nowatorskie rozwiązania opracowane w firmie MIDO®. Wyroby te, a szczególnie siatki typu MIDO® , rozpory typu MIDO® oraz spoiwa mineralne do wzmocnień górotworu cieszą się bardzo dobrą opinią użytkowników i znajdują powiększający się dynamicznie krąg odbiorców.

W zakresie usług to przede wszystkim realizacja doradztwa technicznego połączona z projektowaniem wzmocnień wyrobisk górniczych i konsolidacji górotworu. Działalność handlowa przejawia się głównie przez prowadzenie hurtowej sprzedaży wyrobów hutniczych i nieruchomości.

Elastyczne podejście do oczekiwań klientów oraz umiejętność zrozumienia sytuacji w jakiej znajdują się firmy działające na rynku górniczym sprawiły, że jesteśmy obecnie poważnym i polecanym partnerem, ciągle rozszerzającym swoją ofertę w zakresie produkcji, usług i handlu.