SIATKI OKŁADZINOWE ŁAŃCUCHOWO-WĘZŁOWE

Charakterystyka ogólna:

 

Siatki okładzinowe łańcuchowo-węzłowe MIDO-W1 stosowane są do zabezpieczenia podziemnych wyrobisk zakładów górniczych wykonanych w obudowie z kształtowników o profilach V21,V25, V29, V32, V34, V36 oraz KS/KO przed osuwającymi się i obrywającymi odłamkami skał, brył węgla i innych kopalin. Siatki te doskonale nadają się do opinki przy zastosowaniu wykładki mechanicznej obudów podporowych.

Siatki te wykonywane są jako: lekkie lub ciężkie przy zastosowaniu: prętów wzdłużnych – spiralnie walcowanych a dla prętów poprzecznych – gładkich lub spiralnie walcowanych.

  • Cechą charakterystyczną tych siatek jest sposób ich łączenia tworzący węzeł, który stwarza pewność połączeń poszczególnych siatek.
  • Siatka typu MIDO-W1 jest siatką samonośną, bowiem połączenia siatek po ich zaciągnięciu w części stropowej wyrobiska zabezpieczają pracowników przed opadającymi drobnymi skał zaraz po wykonaniu wyłomu tworząc obudowę tymczasową.
  • Siatki typu MIDO-W1 są o szerokości 0,5 m a ich długości dostosowane są do wykonania opinki do obudów o rozstawach odrzwi od 0,5 m do 1,5 m i mogą być wykonane z oczkami o wymiarach: 100×100 mm, 100×50 mm, 50×100 mm i 50×50 mm.

 

Siatki typu MIDO-W1 posiadają stosowny certyfikat pozwalający na ich stosowanie w podziemnych zakładach górniczych, w polach niemetalowych i metanowych, w wyrobiskach zaliczonych do stopnia „a”, „b” lub „c” niebezpieczeństwa wybuchu metanu oraz klasy A lub B zagrożenia wybuchem pyłu węglowego.